Get Adobe Flash player
Home

Ogłoszenia duszpasterskie

na 3. Niedzielę Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 

1. Msze św.:

o g. 8,oo – ++ Bernard Kabatek, Rodzice z obojga stron oraz Benedykt, Bronisław

i Zofia Gbur

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Melania, Albert, Wiktor, Bernard i Jan Stippa

oraz Łucja Malinowska

o g.11,3o – ++ Pelagia i Norbert Stippa oraz Marianna i Roman Stachyra

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 

2. Poniedziałek (25 marca) – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia –

– 15. rocznica powstania diecezji bydgoskiej

Msze św.: o g.16,3o – GŁOMSK – w pewnej intencji

o g.18,oo – ++ Piotr Krauze, ks. Mariusz Kajewski i Dziadkowie z obojga stron

 

3. Wtorek  (26 marca)

Msza św. o g.18,oo – ++ Irena i Alojzy Brzostowicz, Anna i Jan Drobiewscy, Benedykt

Brzostowicz i zmarłych z Rodziny

4. Środa  (27 marca)

Msza św. o g. 7,oo – ++ Kazimierz Laska w 12. rocznicę zgonu i Bogdan

 

5. Czwartek  (28 marca)

Msza św. o g.18,oo – 1/ ++ Agata, Józef, Jerzy, Zygmunt i Elżbieta Cieślik oraz Urszula Lange

2/ + Leon Lange w 30. dzień od zgonu

 

6. Piątek (29 marca)

DROGA KRZYŻOWA – o g.16,oo – dla Dzieci

– o g.18,oo – dla Starszych i Młodzieży a następnie msza św. –

– ++ Otto i Gertruda Wencel oraz Władysław i Marianna Paciorek

 

7.   Sobota (30 marca)

Msze św. o g.11,oo – + śp. ks. dr Bolesław Domański w 80-lecie Jego zgonu

o g.18,oo – ++ Władysław Banach i Rodzice z obojga stron

 

8.   Niedziela  (31 marca) – 4. Niedziela Wielkiego Postu

Msze św.: o g. 8,oo – + Ksawery Byra w 2. rocznicę zgonu

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Irena Krüger, Zenon i Rodzice z obojga stron

o g.11,3o – ++ Norbert, Mateusz i Pelagia Zdrenka oraz Augusta i Konrad Kabattek

O g.15,oo! Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 


Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed nabożeństwem

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek w g. 9,oo – 10,oo

Przy drzwiach kościoła możemy nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik”

Za ofiary na Seminarium Duchowne, potrzeby Parafii i na kwiaty do „Bożego Grobu”

składam wdzięczne „Bóg zapłać!”. Dziękuję też za ofiary na misje zebrane w minioną niedzielę

– zebraliśmy 710 zł i 20 eurocentów.   Naszą jałmużną wielkopostną wspierajmy diecezjalną

akcję „Dokończenie budowy szkoły w Czadzie”.

W minionym tygodniu, w Kaczorach, odszedł do wieczności śp. Józef Jaster – pogrzeb

odbył się w miniony piątek. We wtorek o g.11,oo odbędzie się pogrzeb śp. Eugenii Heleny

Olszewskiej z Poborcza.  R.i.p.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na 2. Niedzielę Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

 

1. Msze św.:

o g. 8,oo – ++ Dawid Konicer, Dziadkowie i Pradziadkowie

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Felicja i Henryk Łosińscy, Rodzice z ob. stron i Krewni

o g.11,3o - ++ Urszula, Apolonia i Bronisław Kulpa, Bolesław i Janusz Mochalscy

o g.15,oo – WERSK – ++ Aleks i Halina Szefler oraz Piotr Krauze

Dzisiaj ofiarami składanymi do puszek wspieramy Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes”

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Modlitwy ekspiacyjne za tych, którzy zabijają nienarodzone dzieci i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 

2. Poniedziałek (18 marca)

Msza św. o g.18,oo – ++ Alfons i Leokadia Pawłowscy oraz z rodziny Pawłowskich, Ciża,

Cieślik i Wajstok

Po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej

 

3. Wtorek  (19 marca) – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – święto patronalne

Mężczyzn i Młodzieży męskiej

Msza św. o g.18,oo – w intencji wszystkich Rzemieślników

 

4. Środa  (20 marca)

Msza św. o g. 7,oo – ++ Józef Jasiek oraz Dziadkowie z obojga stron

 

5. Czwartek  (21 marca)

Msza św. o g.18,oo – ++ Bruno, Marta, Maria i Jadwiga Budnik oraz Agata, Paweł, Jan

i Franciszek Konnek

 

6. Piątek (22 marca)

DROGA KRZYŻOWA – o g.16,oo – dla Dzieci

– o g.18,oo – dla Starszych i Młodzieży a następnie msza św. –

– ++ Grażyna i Andrzej Piszczek, Walerian Pikulik oraz zmarłych z Rodziny

 

7.   Sobota (23 marca)

Msza św. o g.18,oo – ++ Franciszek Konnek w 6. rocznicę zgonu i z rodziny Konnek i Steppa

 

8.   Niedziela  (24 marca) – 3. Niedziela Wielkiego Postu

Msze św.: o g. 8,oo – ++ Bernard Kabatek, Rodzice z obojga stron oraz Benedykt, Bronisław

i Zofia Gbur

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Melania, Albert, Wiktor, Bernard i Jan Stippa

oraz Łucja Malinowska

o g.11,3o – ++ Pelagia i Norbert Stippa oraz Marianna i Roman Stachyra

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 


Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed nabożeństwem

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i sobotę w g. 9,oo – 10,oo

Przy drzwiach kościoła możemy nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik”

i miesięcznik „Nasza Arka”

Przypominamy, że w całym Wielkim Poście obowiązuje katolików zakaz udziału we wszelkiego

typu zabawach tanecznych

Za ofiary na Seminarium Duchowne, potrzeby Parafii i na kwiaty do „Bożego Grobu”

składam wdzięczne „Bóg zapłać!”.  Naszą jałmużną wielkopostną wspieramy diecezjalną

akcję „Dokończenie budowy szkoły w Czadzie”.

W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. Stefana Stanisława Klimka

z Drożysk Wielkich.  R.i.p.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na 1. Niedzielę Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

 

1. Msze św.:

o g. 8,oo – + Maria Jędrzejek w 5. rocznicę zgonu

o g.10,oo – GŁOMSK – + Felicja Beller

o g.11,3o – ++ Mieczysław Pająk w 22. rocznicę zgonu i Rodzice z obojga stron

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 

2. Poniedziałek (11 marca)

Msza św. o g.18,oo – 1/ + Henryk Ruhs w 1. rocznicę zgonu

2/ + Halina Toczek w 1. rocznicę zgonu

 

3. Wtorek  (12 marca)

Msza św. o g.18,oo – 1/ ++ z rodziny Ciepłuch, Wiebskowskich i Lichoń

2/ + Dorota Schindler w 30. dzień od zgonu

Na tę mszę św. przychodzą Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. wraz z Rodzi-

cami i Rodzeństwem – zostaną poświęcone i wręczone Dzieciom książeczki

 

4. Środa  (13 marca) – w swoich modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku w 6. rocz. wyboru

Msza św. o g.18,oo – 1/ ++ Erika Świątańska w 36. rocznicę zgonu, Marian i Stefania

oraz Anna Borowska w 1. rocznicę zgonu i Florian

2/ ++ Elżbieta Gniot oraz z rodziny Gniot i Szopieraj

5. Czwartek  (14 marca)

Msza św. o g. 7,oo – + Edmund Bagniewski w 29. rocznicę zgonu

 

6. Piątek (15 marca) – wspom. św. Klemensa Hofbauera

DROGA KRZYŻOWA – o g.16,oo – dla Dzieci

– o g.18,oo – dla Starszych i Młodzieży a następnie msza św. –

– ++ Jan, Marta, Bernard i Helena Manikowscy, Maria i Franciszek Kobs i z Rodziny

 

7.   Sobota (16 marca)

Msza św. o g.18,oo – 1/ ++ Elżbieta Rudzińska oraz z rodziny Rudzińskich i Grochowskich

2/ + Eugenia Cisek w 30. dzień od zgonu

 

8.   Niedziela  (17 marca) – 2. Niedziela Wielkiego Postu

Msze św.: o g. 8,oo – ++ Dawid Konicer, Dziadkowie i Pradziadkowie

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Felicja i Henryk Łosińscy, Rodzice z ob. stron i Krewni

o g.11,3o - ++ Urszula, Apolonia i Bronisław Kulpa, Bolesław i Janusz Mochalscy

o g.15,oo – WERSK – ++ Aleks i Halina Szefler oraz Piotr Krauze

Ofiarami składanymi do puszek wesprzemy Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes”

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Modlitwy ekspiacyjne za tych, którzy zabijają

nienarodzone dzieci i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 


Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed nabożeństwem

Kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę w g. 9,oo – 10,oo

Przy drzwiach kościoła możemy nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik”

i miesięcznik „Nasza Arka”

Przypominamy, że w całym Wielkim Poście obowiązuje katolików zakaz udziału we wszelkiego

typu zabawach tanecznych

Za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby Parafii składam wdzięczne „Bóg zapłać!”

Naszą jałmużną wielkopostną wspieramy diecezjalną akcję „Dokończenie budowy szkoły

w Czadzie”.  Dziękuję  też za ofiary złożone w środę popielcową na Hospicja w naszej

diecezji –  zebraliśmy 2.143 zł i 10 gr.   Dziękuję też za ofiary składane na Radio Maryja

i Telewizję  „TRWAM”  – ostatnio wysłałem na te Instytucje po 500 zł

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na 8. Niedzielę Zwykłą – 03 marca 2019 r.

 

1. Msze św.:

o g. 8,oo – ++ Maria Duda w 7. rocznicę zgonu, Franciszek, Urszula i Bożena Duda

oraz Helena i Rudolf Bordin

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Wanda, Antoni i Felicja Złocińscy

o g.11,3o – ++ Konrad Płaczek w 3. rocznicę zgonu, Łucja, Anna i Piotr,  z rodziny

Rucińskich i Majzon oraz wszystkich Krewnych z obojga stron

 

2. Poniedziałek (04 marca) – święto św. Kazimierza

O g. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień

Msza św. o g.18,oo – 1/ + Joanna Kwiecień w 8. rocznicę zgonu

2/ ++ Henryk Łochiński w 4. rocznicę zgonu i Kazimierz oraz Danuta

Pabiszak i Rodzice z obojga stron

3. Wtorek  (05 marca)

O g. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień

Msza św. o g.18,oo – 1/ ++ Wanda i Leon Cywińscy

2/ ++ Zofia i Zygmunt Tesmer oraz Magdalena i Jerzy Tesmer

 

4. Środa  (06 marca) – środa popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu – obowiązuje post

ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

Msze św.: o g. 9,oo – + Maria Brostowicz w 1. rocznicę zgonu

o g.16,3o – GŁOMSK – ++ Cyryl Bednarczyk w 8. rocznicę zgonu oraz z Rodziny

z obojga stron

o g.18,oo – + Irena Sulik w 19. rocznicę zgonu

Posypanie głów popiołem na każdej mszy św.   Taca będzie przeznaczona na Hospicja

 

5. Czwartek  (07 marca)

Msza św. o g. 7,oo – ++ Krystyna i Marian Kowalscy, Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

 

6. Piątek (08 marca)

DROGA KRZYŻOWA – o g.16,oo – dla Dzieci

– o g.18,oo – dla Starszych i Młodzieży a następnie msza św. –

– ++ Stanisław, Zofia i Wincenty Piątek, Katarzyna Klimek oraz zmarłych z Rodziny

W tym dniu modlimy się w intencji Kobiet i Dziewcząt z okazji Dnia Kobiet

7.   Sobota (09 marca)

Msze św.: o g. 7,oo – ++ rodzice: Gertruda i Jan Nowakowscy, brat Stanisław i Dziadkowie

o g.18,oo – 1/ o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Radosława

w 30. rocznicę Urodzin

2/ o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Teresy Zdrenka

w 50. rocznicę Urodzin

8.   Niedziela  (10 marca) – 1. Niedziela Wielkiego Postu

Msze św.: o g. 8,oo – + Maria Jędrzejek w 5. rocznicę zgonu

o g.10,oo – GŁOMSK – + Felicja Beller

o g.11,3o – ++ Mieczysław Pająk w 22. rocznicę zgonu i Rodzice z oboja stron

O g.17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

 


Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed nabożeństwem

Kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę w g. 9,oo – 10,oo

Za „Przewodnik” płacimy w prenumeracie 30 zł. Przy drzwiach kościoła możemy nabyć

„Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik”, „Mały Gość Niedzielny” i miesięcznik

„Nasza Arka”

Przypominamy, że w całym Wielkim Poście obowiązuje katolików zakaz udziału we wszelkiego

typu zabawach tanecznych

Za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby Parafii składam wdzięczne „Bóg zapłać!”

W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. Leona Lange z ul. ks. Domańskiego.

R.i.p.


 

 

Aby zapewnić obecność w czasie 40-sto godzinnego nabożeństwa przez cały dzień,

bardzo proszę, by Parafianie adorowali Chrystusa w Eucharystii w następującym porządku:


Poniedziałek  i wtorek

o g. 7,oo – wystawienie: Mieszkańcy Zakrzewa (część od nru 56 ul. Ks. Domańskiego

do kaplicy MB Radosnej)

od g. 8,oo – Mieszkańcy  Zakrzewa (pozostała część z wyjątkiem Osiedla)

od g. 9,oo -          „-”          Werska

od g.10,oo -         „-”          Poborcza

od g.11,oo -         „-”          Głomska i Nowego Głomska

od g.12,oo -         „-”          Czernic

od g.13,oo -         „-”          Drożysk

od g.14,oo -         „-”          Osowca i Osowa

od g.15,oo -         „-”          Proch, Bocianowa i Zakrzewa Wybudowania

od g.16,oo -         „-”          Zakrzewa (Osiedle)

w poniedziałek od g.17,oo – adoracja DZIECI

we wtorek        od g.17,oo – adoracja MŁODZIEŻY

 

Mam nadzieję, że każdy z nas postara się o to, by jakiś czas spędzić na adoracji i modlitwie

przed Najświętszym Sakramentem

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na 7. Niedzielę Zwykłą – 24 lutego 2019 r.

 

1. Msze św.:

o g. 8,oo – ++ Kazimierz Gorączkowski i Rodzice z obojga stron

o g.10.oo – GŁOMSK – ++ Elżbieta, Paweł i Alojzy Sieg oraz Jakub Olewski

o g.11,3o – ++ Paweł, Edmund i Bronisław Konitzer, Rodzice z obojga stron i Krewni

oraz w pewnych intencjach

 

2. Poniedziałek (25 lutego)

Msza św. o g.18,oo – ++ Rozalia i Marian Tomke, Marta i Bernard Żakowscy oraz ++ z Rodziny

 

3. Wtorek  (26 lutego)

Msza św. o g. 7,oo – ++ Jadwiga, Gertruda, Leon, Teresa i Maria Zdrenka oraz Grzegorz

Wiebskowski

 

4. Środa  (27 lutego)

Msza św. o g.18,oo – ++ Paweł i Cecylia Żakowscy oraz ks. Franciszek Żakowski

 

5. Czwartek  (28 lutego)

Od g.17,oo okazja do spowiedzi św. przed I-szym piątkiem miesiąca

Msza św. o g.18,oo – 1/ + Łucjan Gabriel w 1. rocznicę zgonu

2/ ++ Andrzej Budnik w 9. rocznicę zgonu oraz Maria i Klemens Weber

Po mszy św. spotkanie z Rodzicami tych Dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św.

 

6. Piątek (01 marca) – I-szy piątek miesiąca

Od g. 9,oo odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną

w    Głomsku od g.16,oo okazja do spowiedzi św. a następnie o g.16,3o msza św. –  ++ Rozalia

i Marian Tomke, Joanna i Zenon Szyling oraz Weronika i Mieczysław Szendel

w Zakrzewie msza św. o g.18,oo – za Żywych – z int. Parafian

Po mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

7.   Sobota (02 marca) – I-sza sobota miesiąca

Msza św. o g.18,oo – 1/ za Zmarłych – z int. Parafian

2/ o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Kunegundy

Tomaszewskiej w 94. rocznicę Urodzin

Po mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny

 

8.   Niedziela  (03 marca) – 8. Niedziela Zwykła

Msze św.: o g. 8,oo – ++ Maria Duda w 7. rocznicę zgonu, Franciszek, Urszula i Bożena Duda

oraz Helena i Rudolf Bordin

o g.10,oo – GŁOMSK – ++ Wanda, Antoni i Felicja Złocińscy

o g.11,3o – ++ Konrad Płaczek w 3. rocznicę zgonu, Łucja, Anna i Piotr,  z rodziny

Rucińskich i Majzon oraz wszystkich Krewnych z obojga stron

 

 


 

Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed nabożeństwem

Kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę w g. 9,oo – 10,oo

Przy drzwiach kościoła możemy nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik”

i „Mały Gość Niedzielny”

Za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby Parafii składam wdzięczne „Bóg zapłać!”

W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. Leonarda Mariana Ciepłucha

z Poborcza i śp. Eugenię Cisek z ul. Złotowskiej.   W środę o g.14,oo odbędzie się pogrzeb

śp. Doroty Schindler zd. Paszko, pochodzącej z Werska a ostatnio zamieszkałej

w Niemczech.  R.i.p.

 
Więcej artykułów…